Usedom je otok v Baltskem morju v Pomeraniji, razdeljen med Nemčijo in Poljsko. Je drugi največji pomeranski otok za Rügenom in najbolj naseljen otok v Baltskem morju.
Imenujejo ga tudi "The Sunny Island", sončni otok zaradi več kot 2000 sončnih dni v letu.
Ponaša pa se tudi s promenado Europe, najdaljši obmorski promenadi v Evropi.
Razkošne poletne rezidence so tu gradile plemiške družbe že od 19. in začetka 20. stoletja in se bohotijo ob obali.
Zgradili so tudi znamenitost otoka, najstarejši nemški pomol v Ahlbecku.
Viden je od daleč v svetlo beli barvi z rdečo streho in zelenimi stolpi.
Ploščad z restavracijo je priljubljen fotografski motiv in je bila pogosto filmski set.
Polg njega so tu še drugi zanimivi leseni pomoli in med njimi bozi turistična ladjica.
Daleč od vrveža obmorskih letovišč otok ponuja mir in tišino med majhnimi ribiškimi vasicami, lepimi gozdovi in jezeri. Najboljši način da ga užiješ je potovanje s kolesom ali peš.
Vzdolž celega otoka se razprostirajo peščene plaže s plitkim morjem.
Na najožji točki otoka pravijo, da po nevihtnih dneh lahko naletite v pesku na "morsko zlato", naplavljeni jantar. Sem se trudila, a neusoešno, ker ni bilo nevihte ;).
Sva pa zato veliko bolj uživala v svežem zraku na kolesih, saj ponujajo urejene in številne kolesarske poti. Lahko pa izberete tudi ozlet z izletniško ladjo.
Pozno popoldne sva se sprehodila do muzeja in hiše piskusov. Prav v slednji sem se navdusila nad ogkedalom, ko me pokaže v zaželjeni, a nikoli diseženi velikosti;).
Jutri pa si oglefava ostanke največje podmornice na svetu (ruske).
Ni komentarjev:
Objavite komentar