Po kosilu sva se s kolesi odpravila do Binza, obmorskega letovišča.
Mesto je živahno, polno turistov na kolesih, peš ali v avtomobilih. V centru je široka peš cona, ki pelje do glavnega pomola na peščeni obali.
Binz je znan po dobro ohranjeni zgodovinski letoviški arhitekturi iz 19. stoletja in naravni pokrajini. Leži v bližini narodnega parka Jasmund in njegovih krednih klifov. Celoten otpk je poln zelenja, gozdov in drevoredov.
To nemško letoviško mesto na otoku Rügen v Baltskem morju slovi po peščenih plažah in elegantni obmorski promenadi.
Desno od mesta se razprostira velika ovalna peščena plaža, ki je bila danes dobro obiskana.
Kolesarska steza teče ob zalivu vse do ProRe. Severno od mesta ležijo.zanimive letoviške stavbe, ki so jih nacisti prvotno zgradili kot ogromno letovišče namenjeno prebivalstvu.
Nekdanji turistični kompleks ProRa, je bila po nacističnih načrtih zgrajena približno za 20.000 turistov. Kompleks je bil zasnovan kot ogromno letovišče organizacije »Kraft durch Freude« (KdF), vendar nikoli ni bil dokončan in pred drugo svetovno vojno ni sprejel niti enega dopustnika.Stare razpadle stavbe so po letu 2004 obnovili in danes je ProRa razdeljena na hotele, počitniška stanovanja, mladinski hostel, muzeje in druge objekte.
Njena današnja nastanitvena zmogljivost je precej manjša od načrtovanih 20.000 mest ( okrog 3000)
Celoten kompleks je večinoma že renoviran in leži na razdalji 4,5 km ob obali in je lepo urejen. Le delček je še vedno tak kot v preteklosti.
Slikala sva ga po dolgem in počez, kot še mnogo drugih. Nato sva pot nadaljevala do nekaj km oddaljenega pristanišča.
Tu namreč ob cesti leži ogromen balvan, ki so ga kedeniki prinesli iz severa, saj tu okoli ni skal ali hribov.. Težak je slabih 100 ton. Lep opomnik o razvoju in premih zemlje v tem območju.Pritegnili pa so naju tudi visoki stolpi v pristanišču. Ko sva šla bližje, prav zraven ni dovoljeno, sva zvedela, da tu sestavljajo vetrne elektrarne za na morju. Neverjetno ogromni nosilci in zgornji deli. Slikati pa ni bilo dovoljeno.
Pot proti najinemu domeku na štirih kolesih je bila prijetna, saj je bilo sonce velilo nižje in pihal je svež severni vezer.
Otok je zanimiv za raziskivanje s kolesi in tudi ni pretežak, ker je predvsem ravninski in nima vzponov.
Z lahkoto sva prevozila slabih 60 km. Postajava prava kolesarja z namenom. :)