Kot največji muzej konvencionalnih podmornic na svetu ta nekdanja sovjetsko plovilo iz hladne vojne ponuja popolnoma dostopen vpogled v drobovje plovila, ki preseneča s kompleksnostjo opreme po celi podmornici.
Podmornica v Peenemündeju je U-461, sovjetska dizelsko-električna podmornica razreda Juliett (projekt 651), zgrajena v zgodnjih šestdesetih letih prejšnjega stoletja.
Zasidrana v pristanišču, je zadnja preživela podmornica svojega razreda in služi kot muzej hladne vojne v naravni velikosti brez nadzora.
V poznih petdesetih letih prejšnjega stoletja so bile zasnovana kot konvencionalne podvodne raketne križarke za boj proti ameriškim letalonosilkam.
Gre za ogromno plovilo, ki meri 85,90 m v dolžino, 9,70 m v širino.
Podmornica je prvotno nosila torpede in štiri ogromne križarske rakete. Za izstrelitev raket se je morala plovilo dvigniti na površje.Podmornico sva si ogledala brez vodenja, sama in odkrila kotičke življenskega prostoramornarjev
Ladja je polna modelov članov posadke v naravni velikosti in vsebuje večinoma originalno opremo. Pojasnjevalnih tabel skoraj ni, zato te pa še bolj prevzame ogromna strojna oprema.
V njej je do 30 dni bivalo od 79 do.82 mornarjev, ki so imeli na razpolago 2 WCja in en tuš.
Zanimiv ogled, a za mojo klastrofobijo kar izziv. Tudi en dan ne bi preživela ram notri pod vodo.
Po ogledu sva pot nadaljevala proti največjemu nemškem otoku Rügen, ki je s celino povezan z visokim in dolgim mostom.
Parkirala sva v bližini zabaviščnega parka in prodajalne lokalnij izdelkov in hrane.
Na stenah imajo 28.000 keramicnih vrčev. Tu sva spoznala irski par, ki čez zimo živi v Španiji, sedaj pa potujeta z avtodomom.
Ni komentarjev:
Objavite komentar