Predstavljena objava

SEZNAM povezav do potovanj z avtodomom

Tu so zbrane vse povezave do naslovnih blogov najinih daljših potovanj z avtodomi,   z našim WEINESBERG, edition PEPPER Z avtodomom po:  Do ...

nedelja, 21. junij 2026

Kolesarjenje po obali otoka do Zinnowicza

Dopoldne se odpraviva kolesarit po obali otoka Usedom. Dejansko bivava na otoku, ki se vleče ob obali. 
Pot je zanimiva, saj sva sprva vozila del poti po promenadi, nato sva zavila na urejeno gozdno pot in na koncu naju je čakala lepa kolesarska steza do mesta.
Večina poti poteka po gozdu, vzdolž sipin in obale s plažami. En del je precej zanimiv, saj so v dolžini dobrih dveh kilometrov ob cesti kampi.
 Zgleda kot neskončna ulica, ki jo na eni strani obdajajo dve ali tri vrste parcel, ki so bile v tem času polno zasedene s prikolicami, avtodomi in celo šotori, na drugi pa skozi drevje vidiš morje in občasne urejene prehode do plaž.
Med potjo sva se pljala skozi dve manjši naselji. Na poti sva v obe smeri srečevala kolesarje in pešce. Če je bilo včasih do 10% e-koles, je danes obratno. Do 10% je navadnih, prav zato je presenetljivo veliko starejših, večina upokojencev, na kolesih. To je dobra stran e-koles.
Ko sva prispela v kraj Zinnowitz, je bil čas za kosilo. V Nemčiji gor al dol, šla sva v pravo italijansko restavracijo in jedla odlično pico.;)
Ustavila sva se tudi na mestnem kopališču, kjer je bil pravi vrvež, kljub precej svežemu vetru. Če v Italiji plaže krasijo "obreloni", pa tu zaradi stalnega vetra kraljujejo rikšam podobne naslanjače,ki jom pravijo Strandkorb, ali plažni koš.

V bližini je dolg lesen pomol, kjer se na koncu zanimivo podvodno dvigalo za opazovanje podvodnega življenja.
Tu nas je zabaval pravi škotski dudar, ki je vlekel njihove viže.
Potep sva zaključila z dobro lučko in se odpravila nazaj do avtodoma. Nabralo se je slabih 60 kilometrov, prevozila pa sva le malo več kot pol poti ob obali.
Zaključek na lepo urejeni promenadi.

Jutri se premakneva na drugo lokacijo.


sobota, 20. junij 2026

Na meji med Nemčijo in Poljsko

Po včerajšnjem deževnem popoldnevu nas je danes pozdravil topel sončen dan s temperaturo 27°C. 
S kolesi sva se odpravila v poljsko letovišče Swinoujscie, kjer sva lani prespala na velikem parkirišču. Letos ni več dostopno za avtodome. 

Ob dolgi obali teče lepa promenada, namenjena pešcem in kolesarjem, ločeno. En del teče po gozdu, kjer na vsakih 200 metrov vidiš urejeni vhodi do obale po sipinah. 

Ker je konec tedna, je povsod veliko obiskovalcev. Eni hitijo na obalo, drugi gremo razisskovat mesto in njegove posebmosti. 
Obvezmo se slikava na meji, ki je lep opomnik na čase pred EU.
Posebej lično je urejena široka slaba 2 kilometra dolga promenada v poljskem mestu, ki je priljubljeno sprehajališče turistov. Tu so restavracije, trgovinice in poletna razvedrila za otroke. Vozila sva previdno mimo množice sprehajalcev.

Ob spodnjem robu pa tečeta zanimivo izpeljani in urejeni ločeni stezi za kolesarje in rolkarje. Presenetljivo!
Pot nadaljujeva do znamenitega svetinika, ki leži na koncu dolgega peščenega jezika. Tudi danes nas je veliko romalo do njega in uživalo v lepi morski sceni. 
Nazaj grede sva si privosščla okusno kosilo v eni izmed restavracij. Postalo je soparno vroče. 
Malo naju je osvežila vožnja skozi gozdiček do avtodoma. Sedaj pa greva preizkusit toploto morja.
Bojan se je naplaval, jaz pa sem le hodila po vodi, za oba pa je bila prijetna osvežitev.  

petek, 19. junij 2026

Do Heringsdorfa, Baltska obala

Včeraj sva se vozila in se ustavila le nekaj kilometrov pred Baltskim morjem. Prespala sva na mirnem pičivalisču ob poti. 
Danes zjutraj sva se sprehodila po široki gozdarski poti ned visokim drevjen. Tu v bližini sem prejšnji dan presenetila srno, ki se je odžejala ob potoku.
Malo pred poldnevom sva se odpravila do obale. Ustavila sva se v nekaj kampih in postajališcih, a so bili vsi že zasedeni, ali ma slabši lokacij, ali pa zelo dragi.
Končno nama je uspelo dobiti majhno parkirišče za avtodome v mestu na zasebnem prostoru. Je cenovno primeren (22,6 + 3,7€  na osebo - taksa) in na dobrem mestu. Vodo in praznjenje WC je potrebno posebej plačati. 
Po kosilu je začelo mrciniti in ko je prenehalo, sva se odpravila na promenado ob morju. Na poti naju je spet presenetil naliv z rahlim grmenjem, kot so napovedali. 
Tako kot mnogi drugi sva se zatekla v zavetje enega od treh dolgih pomolov, ki so pravzaprav namenjeni majhnim trhovinicam in na koncu še vecji restavraciji.
Tu je tudi vstopna točka na turistično barko, ki vozi med tremi pomoli. Medtem se je zjasnilo in toplo sonce je posušilo mlakuže.
Ker je sedaj nogometna mrzlica ob svetovnem prvenstvu 2026, so na pkaži postavili velik zaslon in okrig uredili vse v stilu stadiona. 
Goto je ogled tekme na plaži edinstven :), pisebej za nogometne navdušence

Jutri, upam, se podava s kolesi ob obali do poljskega mesta. 

Tu bova do 3 dni. Sva v bližini lepo urejenega turističnega poljskega Swinoujscie, kjer sva prespala lani. Upam, da ga tudi letos obiščeva.